Find oversætter

Bestyrelsen

Formand: Jakob Vedelsby160427: Jakob Vedelsby - pressefoto - 2
E-mail: formand@danskforfatterforening.dk

 

 

 

160519: morten visbyDOF-repræsentant og Næstformand: Morten Visby
E-mail:mortenvisby@hotmail.com

 

 

 

160519: Frank egholmF-repræsentant: Frank Egholm
E-mail:egholm@postmesteren.dk

 

 

 

160622: Kirsten Marthedal PortrætL-repræsentant: Kirsten Marthedal
E-mail: kirsten.marthedal@gmail.com

 

 

 

160622: Amdi Silvestri PortrætS-repræsentant: Amdi Silvestri
E-mail: authorsilvestri@gmail.com

 

 

 

BU-Repræsentant: Lene Møller Jørgensen
E-mail: lene.moller.jorgensen@gmail.com

 

160519: Kåre BluitgenValgt (BU): Kåre Bluitgen
E-mail: bluitgen@adr.dk 

 

 

 

160629: Portræt Sanne UdsenValgt (S): Sanne Udsen
E-mail: sanne@udsen.dk 

 

 

 

160519: Lotte PetriValgt (S): Lotte Petri
E-mail: lotte.petri@gmail.com 

 

 

 

Valgt (F): Lotte Thrane
E-mail:

160519: Pia DeleuranValgt (F): Pia Deleuran
E-mail: pd@deleuran.dk 

2004 - 2017 © Copyrighted | Dansk Forfatterforening | Designed by Arendt™ & Developed by Eksakte