Find oversætter

Bestyrelsen

Formand: Morten Visby
E-mail: mortenvisby@hotmail.com

 

 

 

160622: Kirsten Marthedal PortrætNæstformand og L-repræsentant: Kirsten Marthedal
E-mail: kirsten.marthedal@gmail.com

 

 

160629: Portræt Sanne UdsenValgt og kasserer: Sanne Udsen
E-mail: sanne@udsen.dk 

 

 

 

160519: Frank egholmF-repræsentant: Frank Egholm
E-mail: egholm@postmesteren.dk

 

 

 

160622: Amdi Silvestri PortrætS-repræsentant: Amdi Silvestri
E-mail: authorsilvestri@gmail.com

 

 

 

DOF-repræsentant: Ulla Lauridsen
E-mail: ul@betydning.dk

 

 

 

Foto: Robin Skjoldborg

BU-Repræsentant: Lene Møller Jørgensen
E-mail: lene.moller.jorgensen@gmail.com

 

 

 

 

Valgt: Sally Altschuler
E-mail: sally@altschuler.dk

 

 

 

160519: Lotte PetriValgt: Lotte Petri
E-mail: lotte.petri@gmail.com 

 

 

 

Lotte ThraneValgt: Lotte Thrane
E-mail: lotthran@hum.ku.dk

 

 

 

 

Kaare ØsterValgt: Kaare Øster
E-mail: kaos@via.dk

 

 

 

Suppleant: Stephanie Caruana
E-mail: stephanie@caruana.dk
Suppleant: Lotte Rienecker
E-mail: lrienecker@gmail.com

2004 - 2017 © Copyrighted | Dansk Forfatterforening | Designed by Arendt™ & Developed by Eksakte