Find oversætter

Følg med i DFFs historiske adventskalender!

Gennem Dansk Forfatterforenings 125 år har vi samlet en masse sjove og spændende genstande, som vi gerne vil dele med jer i løbet af december.

3. december 2019

Vores ene studentermedhjælper, Anna Ida, der læser historie på 3. år, vil efter hver søndag i advent vise en af disse genstande frem på Facebook og fortælle lidt af historien bag. Det kommer til at handle om foreningens historie, vores lokaler og et par andre finurligheder, som vi har fundet i kælderen under vores lokaler i Tordenskiolds Gård.

 

Det bliver spændende og julet så hold øje med vores facebookside https://www.facebook.com/DanskForfatterforening.dk/ hver mandag i december!

 

2004 - 2022 © Copyrighted | Dansk Forfatterforening | Designed by Arendt™ & Developed by Eksakte