Find oversætter

Bestyrelsen

Formand: Morten Visby
E-mail: mortenvisby@hotmail.com

 

 

 

160622: Kirsten Marthedal PortrætNæstformand og valgt: Kirsten Marthedal
E-mail: kirsten.marthedal@gmail.com

 

 

160629: Portræt Sanne UdsenValgt og kasserer: Sanne Udsen
E-mail: sanne@udsen.dk 

 

 

 

160519: Frank egholmF-repræsentant: Frank Egholm
E-mail: egholm@egholm.nu

 

 

 

160622: Amdi Silvestri PortrætS-repræsentant: Amdi Silvestri
E-mail: authorsilvestri@gmail.com

 

 

 

DOF-repræsentant: Ulla Lauridsen
E-mail: ul@betydning.dk

 

 

 

BU-repræsentant: Inge Duelund Nielsen
E-mail: ingeduelund@gmail.com

 

 

 

L-repræsentant: Adil Erdem
E-mail: erdem@privat.dk

 

 

Foto af Alexander Banck Petersen

 

Valgt: Anne Sofie Hammer
E-mail: fif.hammer@gmail.com

 

 

Foto af Lars Bahl


Valgt: Christine Tjalve
E-mail: ctjalve@yahoo.com

 

 

 

Kaare ØsterValgt: Kaare Øster
E-mail: kaos@kaareoester.dk

 

 

 

Suppleant: Stephanie Caruana
E-mail: stephanie@caruana.dk
Suppleant: Lars Hauk
E-mail: mail@larshauk.dk

2004 - 2019 © Copyrighted | Dansk Forfatterforening | Designed by Arendt™ & Developed by Eksakte