Find oversætter

Bestyrelsen

Formand: Morten Visby
E-mail: mortenvisby@hotmail.com

 

 

 

Foto af Alexander Banck Petersen

Næstformand og valgt: Anne Sofie Hammer
E-mail: fif.hammer@gmail.com

 

 

 

160629: Portræt Sanne UdsenValgt og kasserer: Sanne Udsen
E-mail: sanne@udsen.dk 

 

 

 

Foto af Thomas Sture Rasmussen

   

F-repræsentant: Henrik Poulsen
E-mail: henrik@henrikpoulsen.com 

 

 

 

Foto af Petra Kleis

 


S-repræsentant: Stephanie Caruana
E-mail: stephanie@caruana.dk 

 

 

 

Foto af Tim Flohr Sørensen

 

DOF-repræsentant: Juliane Wammen
E-mail: jwammen@gmail.com

 

 

 

BU-repræsentant: Inge Duelund Nielsen
E-mail: ingeduelund@gmail.com

 

 

 

L-repræsentant: Daniel Boysen
E-mail: forfatter@danielboysen.dk

 

 

 

160622: Kirsten Marthedal Portræt

Valgt: Kirsten Marthedal
E-mail: kirsten.marthedal@gmail.com

 

 

Foto af Lars Bahl


Valgt: Christine Tjalve
E-mail: ctjalve@yahoo.com

 

 

Kaare ØsterValgt: Kaare Øster
E-mail: kaos@kaareoester.dk

 

 

 

Suppleant: Lars Hauk
E-mail: mail@larshauk.dk

2004 - 2020 © Copyrighted | Dansk Forfatterforening | Designed by Arendt™ & Developed by Eksakte