Find oversætter

Kulturnat i Dansk Forfatterforening 13. oktober 2017

Dansk Forfatterforening inviterer til en work-in-progress udstilling af billede og tekst-skabere under det overordnede tema “portrætter”. Alle er velkomne – også uden kulturpas!

12. oktober 2017

Foreningens illustratorer, forfattere og oversættere udstiller værker der enten omhandler eller er portrætter. Ord- og billedkunstnernes til blivende værker vil løbende blive hængt op og sat sammen – en udstilling vokser frem, og portrætter af det nøgne menneske/modellen opstår på stedet. Croquisen vil blive ledet af billedkunstneren Jeff Ibbo.

 

Sted: Dansk Forfatterforening, Strandgade 6; 1401 København K

Dato: 13. oktober 2017 18:00 – 23:59

Se hele programmet her

 

2004 - 2022 © Copyrighted | Dansk Forfatterforening | Designed by Arendt™ & Developed by Eksakte